Peker Logo

Hakkımızda

Peker Metal, alüminyum disk, alüminyum levha ve diğer alüminyum çözümlerinin üretiminde faaliyet göstermektedir.

Hakkımızda

Alüminyum Döküm ve Hadde Sektöründe 75 Yıllık Deneyim

Peker Metal, İstanbul ve Balıkesir fabrikalarında alüminyum disk, alüminyum levha ve diğer alüminyum çözümleri üretiminde faaliyet göstermektedir. 1946 yılında İstanbul Topçularda kurulan Peker Metal kapasitesini arttırarak 2010 yılında İkitelli OSB tesislerine taşınmış ve 2016 yılında da halen faaliyet gösterdiği Bandırma OSB’de 17.500 m2 açık ve 5.000 m2 kapalı alana sahip ikinci fabrikasında üretime başlamıştır.

Yapışmaz mutfak eşyaları, endüstriyel tarım-hayvancılık ürünleri (süt güğümleri), aydınlatma ve havalandırma sektöründeki üreticilerinin tercih edilen tedarikçisi olmak firmamızın önemli odak noktalarımızdan birisi olmuştur. İlgili EN standartlarına uygun ürünler üreten Peker Metal iki üretim tesisinde yıllık 8.000 ton döküm ve yaklaşık 4.000 ton son ürün üretme kapasitesine sahiptir. Direk soğutmalı yatay döküm hattımız ve çift yönlü haddeleme prosesimiz ile derin çekme işlemleri için son derece uygun ürünler üretmektedir.

Satışlarımızın yaklaşık %35’i yurtdışı satışlardan oluşmakta olup, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Kuzey Afrika ve Orta Doğu pazarlarına da ihracat yapmaktadır.

75+
Yıllık Deneyim

Operasyonel Mükemmeliyet. Sürekli İyileştirme ve Güvenilirlik

Peker Metal müşterileri için ürettiği alüminyum yassı levha, disk ve şerit ürünlerinde müşteri beklentilerini karşılamayı ve teknolojik gelişmeler ışığında kendini geliştirerek müşterilerinin ticari başarılarına katkıda bulunmayı, müşterileriyle uzun dönem kalıcı iş ilişkileri kurmayı, çalışanlarına uzun süreli iş olanağı sağlamayı, çevreye ve topluma saygılı olmayı amaçlamaktadır.

Bu amaçları doğrultusunda operasyonel mükemmeliyeti ve sürekli iyileştirmeyi temel alacaktır. Peker Metal şirket değerlerine sadık kalarak faaliyetlerini sürdürecek ve ilgili yasal mevzuatlara tam uyum sağlayacak, gerekli yükümlülükleri yerine getirecektir. Çalışanlarının gelişimi için gerekli katkıyı sağlamak için aksiyonlar alacak ve kurum kültürünü geliştirmek için faaliyetler yürütecektir.

Peker Metal yukarıda belirtilen amaç ve hedefler doğrultusunda çalışanlarının katılımını destekleyeceğini ve bu yönde alınacak aksiyonların etkinliğini değerlendireceğini taahhüt eder

Değerlerimiz

Dürüstlük

İş ilişkilerimizde iyi niyetli, adil ve dürüst davranırız. Paydaşlarımızla olan ilişkilerimizde dürüstlüğü ticari kazançların önünde tutarız. Yaptığımız anlaşmalara sadık kalırız. Gizlilik prensiplerine sıkı sıkıya bağlı kalırız.

Sürekli İyileştirme

Sürekli iyileştirmeyi her zaman ön planda tutarız. Süreçlerimizin tamamında gelişmeye açık yönleri sorgularız, her yeni günü kendimizi geliştirmek için bir fırsat olarak görürüz.

Şeffaflık

Paydaşlarımızla olan ilişkilerimizde şeffaflığı ön planda tutarız. Sonuçlar ne olursa olsun durumu olduğu gibi açık şekilde ifade ederiz.

50+
Dünyanın Dört Bir Yanından Firmalar Alüminyum Çözümlerinde Peker Metal'e Güveniyor

Satışlarımızın yaklaşık %35’i yurtdışı satışlardan oluşmakta olup, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Kuzey Afrika ve Orta Doğu pazarlarına da ihracat yapmaktadır

0 +
Personel
0 +
Ülke
0 +
Ton Yıllık Bitmiş Ürün Kapasitesi